Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçilere müjde: Ödemeyi öne alarak üreticimizin yanında olacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Ödenecek olan 2023 yılı buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale, çeltik üreticilerinin mazot ve gübre desteklerini Ekim 2023 itibarıyla hesaplarına tanımlayacağız. Mart 2024’te.” terimleri kullandık.

ÇİFTÇİLERE HAYIR VERİYOR

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında değerli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilere yönelik bir haber de paylaştı.

“2024’TE VERİMLİLİK ESASLI YAKLAŞIMLA ÇİFTÇİLERE DESTEĞİMİZİ DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Verimliliği esas alan bir yaklaşımla çiftçilere desteğimizi 2024 yılında da sürdüreceğiz. Kasım ayından bu yana çiftçilerimizin Ziraat Bankası nezdinde hububatlara yönelik mazot ve gübre destekleri tanımlanıyor.” terimleri kullandık.

“EKİM 2023’TEN İTİBAREN ZİRAAT BANKASI HESAPLARINDA TANIMLAYACAĞIZ”

Erdoğan, konuşmasının devamında, “Çiftçilerimizle bir güzel haberi paylaşmak istiyorum. Buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale, çeltik üreticilerimizin mazot ve gübre desteklerini belirleyeceğiz. Ödemeyi Mart ayında Ziraat Bankası hesaplarında Ekim 2023 itibarıyla gerçekleştireceğiz. Ödemeyi ileriye doğru yaparak üreticimizin yanında olacağız. Toplamda 11,5 milyar liralık destek sağlayacağız.” söz konusu.

karacobanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu