Haber

Zeytinburnu Belediyesi’nden Ücretsiz ‘Riskli Yapı Denetimi’ Hizmeti

Zeytinburnu Belediyesi, ilçedeki kentsel dönüşüm sürecini hızlandırmak için verdiği takviyelere bir yenisini daha ekledi. Zeytinburnu’ndaki riskli yapıların tespit hizmeti artık ücretsiz olarak veriliyor.

Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm hızlanıyor. Son dönemde Zeytinburnu Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün konuyla ilgili yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Bundan sonra Zeytinburnu’ndaki riskli yapıların tespiti ücretsiz olarak yapılacak. Bunun için mülk sahiplerinin 2/3 çoğunluk aldıktan sonra Zeytinburnu Belediyesi Kentsel Dönüşüm Danışma Bürosuna başvurmaları yeterlidir.

ZAMAN TASARRUFU İÇİN TÜM SÜRECİ ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ YÜRÜTÜYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Zeytinburnu Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü Enes Şen, “Daha güvenli evlerde yaşamak hepimizin hayali. Bunun için çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik. Zeytinburnu’ndaki riskli yapı tespitini artık ücretsiz yapıyoruz. Hak sahiplerinin 2/3 çoğunluk alarak tarafımıza başvurmaları yeterlidir. Masraf yok, bürokrasi yok, zaman kaybı yok.” söz konusu.

BİNALARINIZ RİSK ALTINDA OLURSA NE OLUR?

Şen, yapılan tespitler sonucunda binanın riskli bulunması halinde ilgili kanunun öngördüğü süre içerisinde tahliye ve yıkım işlemlerinin gerçekleştirileceğini söyledi. Tüm belediyelere örnek teşkil eden Yeni İmar Planı Notu başta olmak üzere hak sahiplerini bekleyen birçok avantaj ve teşvikimiz var. Vatandaşlarımız bilgi almak ve haklarını öğrenmek için Kentsel Dönüşüm Danışma Merkezimize gelebilirler. Başvuruları bekliyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

pazarlarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu