Haber

Meteorolojiden 4 Bölge İçin Şiddetli Yağış Uyarısı. Bu Akşam Antalya, Burdur ve Isparta’ya Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, Orta Ege, İç Anadolu ve Adana için sağanak yağış uyarısı yaptı. Antalya’nın merkez ve doğusu, Burdur’un güneydoğusu ve Isparta’nın güneyinde bu geceden itibaren sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu geceden itibaren Batı Akdeniz’de, Perşembe günü ise Batı Karadeniz, İç Ege ve İç Anadolu’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı. Meteoroloji tarafından bölgelere göre yapılan yağış uyarıları şu şekilde:

“Son değerlendirmelere göre bu gece itibariyle antalyamerkez ve doğu, Burdurgüneydoğu ve IspartaTürkiye’nin güneyinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış sırasında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır. .”

“Son değerlendirmelere göre 27.04.2023 Perşembe günü Batı Karadeniz Bölgesi, İç Ege ( Afyonkarahisar, Denizli, UşakVe Kütahya) ve Orta Anadolu ( Ankara, Konya, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Kırıkkale, Yozgat) yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak yağmur ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor, bu nedenle İç Anadolu’nun güneyinde sel, sel, yıldırım, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, yerel dolu gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır.

“Son değerlendirmelere göre 27.04.2023 Perşembe günü AdanaTürkiye’de yerel olarak şiddetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış sırasında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

bornovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu