Ekonomi

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı: Risklerimizi sigortayla güvence altına alarak büyümeliyiz

Bu yıl Antalya’da ikincisi düzenlenen Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi’ne katılan Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, yaptığı açıklamada, “Ekonomi ve ticaret risk demektir. Risklerimizi sigortayla güvence altına alıyoruz.”

Antalya’nın ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe MATSO Lideri Seydi Tahsin Güngör, MATSO Meclis Lideri Sedat Öz, MATSO Başkan Yardımcısı Ali İtina, Meclis Başkan Yardımcısı Ezgi İnci Korkusuz, Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Yıldız, 12. Meslek Komitesi Lideri Musa Harun Kurşun ve Komite Üyeleri katıldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Sigorta Fuar ve Kongresi’nin açılışına katıldı.

Modern dünyada ekonomik büyümenin ve artan ticaretin temel unsurlarından birinin sigorta sistemi olduğunu belirten Önder Güngör, aktif risk yönetimi için güçlü bir sigorta sektörüne ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Güngör, “İstikrarlı bir kalkınma mücadelesinin formülü güçlü bir sigorta sektörüdür. Ekonomik kalkınmamızın ve varlıklarımızın sağlanabilmesi için karşı karşıya kalacağımız risklerin sigortalanması gerekir. Çünkü ekonomi ve ticaret risk demektir. Risksiz büyüme olmaz. Riskleri sigortayla güvence altına almalıyız.” .

“Güçlü sigorta sistemi”

Sigortanın hayat ve değerli eşyaları garanti altına almak ve hayattaki riskleri en aza indirmek için taşıdığı değeri vurgulayan Güngör, “Günümüz küresel rekabet ortamında; kaynakların verimli kullanımı, işletme finansmanı, üretim süreçlerinin sağlıklı işleyişi, üretilen malın hızlı ve güvenli teslimi ve Tüketiciye sunulan hizmetler sanayiciler için önemlidir.” ve tüccar için son derece değerli hale geldi. Tüm bu süreçlerdeki risklerin tek başına üretici, tüccar veya tüketici tarafından üstlenilmesi durumunda çok ağır maliyetlere neden olabilmektedir. Sigorta departmanı bu noktada devreye giriyor ve tarafların risklerini üstleniyor. Bu sayede daha fazla üretmeye ve daha fazla büyümeye yardımcı olur. “Risklerinizi sigortaya devrederek büyümeye odaklanmalıyız. Ekonomiyi büyütmek, ticareti artırmak için güçlü bir sigorta sistemine ihtiyacımız var” dedi.

Sigorta sektörüne önem verdiklerini kaydeden Başkan Güngör, “MATSO olarak sigortacılara yönelik yapılan çalışmalara en çok destek veren kurumlardan biriyiz. Üyelerimize destek olmaya devam edeceğiz.” – ANTALYA

habernusaybin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu