Haber

İstanbul’da “Gazze Savaşında Medyanın Rolü” konulu sempozyum düzenlenecek

“Gazze Savaşı’nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür” sempozyumu 26-27 Ocak tarihlerinde saat 10.30’da İstanbul CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek.ayarlanacak.

Açılış konuşmasını İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un yapacağı sempozyumda, Gazze Savaşı’nda basın mensuplarının hakikat mücadelesi, doğru bilgiye erişim ve gazeteci güvenliği değerlendirilecek, uluslararası medyanın bu konulardaki rolü değerlendirilecek. tartışılacak.

Pek çok ülkeden uluslararası medya üyesinin katılacağı sempozyumda, dezenformasyona karşı küresel çabanın değeri de vurgulanacak.

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ve uluslararası medya dünyasından önemli isimlerin konuşacağı sempozyumda, çatışmanın sembol isimlerinden, çok sayıda aile ferdini kaybeden Al Arabi TV Gazze Muhabiri Ahmed el-Batta’nın video mesajı yer alacak. İsrail saldırıları yayınlanacak.

sempozyumda “Çatışma Bölgelerinde Gazeteci Güvenliği ve Gazetecilere Yönelik Baskı ve Gözdağı Girişimleri”, “İsrail-Filistin Çatışmasında Uluslararası Medyanın Rolü: Önyargı, Manipülasyon ve Sansür”, “Dijital Medyanın İllüzyonist Yüzü: Filistin Davasına Bir Bakış” , “Gerçeğe Yönelik Baskı ve Gözdağı: Küresel Dezenformasyon ve Mücadele”, “Küresel Kamuoyu ve Sivil Toplum: Medyanın Kitleleri Harekete Geçirme Gücü”“bahis oturumları düzenlenecektir.

İki gün sürecek sempozyumun ardından uluslararası basın ve katılımcılara yönelik “Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi” turu düzenlenecek.

Sempozyuma katılım başvuruları “https://www.iletisim.gov.tr/turkce/26012024-basvuru” bağlantısı üzerinden yapılabilecek.

KAYNAK: HABER7

haberbandirma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu