Teknoloji

CS2, NVIDIA’nın Gecikme Azaltma Teknolojisini İçerecek

Oyuncular uzun zamandır bekliyor Karşı Saldırı 2 geçen hafta açıklandı. Pek çok güzelleştirme ile gelecek olan oyunun CS:GO’ya ücretsiz güncelleme olarak sunulacağından bahsedilmişti. Öte yandan şimdiden sonlu test süreci başlayan oyunun duyurusu, CS:GO’da oyuncu ve kasa açma rekorları kırdı.

Counter-Strike 2 için büyük bekleyiş devam ederken şimdi de oyuncuları sevindirecek bir haber geldi. Oyunda Geforce GPU ile oyunculara avantaj sağlayabilecek. NVIDIA’nın gecikme azaltma teknolojisi Reflexdesteklerinizi göreceğimizi duyurdu.

GeForce GTX 900 serisi ve üzeri olan herkes Reflex’ten yararlanabilecektir.

NVIDIA, yaptığı açıklamalarda teknolojiden faydalanmak için son model ekran kartlarına gerek kalmayacağını belirtirken, eski GPU’lar üzerindeki etkisinin büyük olacağını sözlerine ekledi. şirkete göre GeForce GTX 900 serisi ve üstü Sahibi olan herkes Reflex’i kullanabilecektir. Ayrıca Reflex’in sistem gecikmesini %35’e kadar azaltabileceği söyleniyor.

Teknoloji devi gecikme süresindeki iyileştirmeleri gösteren bir görsel de paylaştı. Intel Core i9-12900K ile donatılmış 1440p’de çalışır ve GTX 1060’aolan cihazda gecikme 26 ms’den 17 ms’ye düştüğünü görüyoruz. Ekran kartı RTX 3060ile değiştirildiğinde 16 ms’den 11 ms’yedüştüğü görülebilir.

Bunların dışında görsel, NVIDIA’nın henüz duyurulmamış görseli. RTX 4070 Aynı zamanda GPU’sunu da içerir. Bu grafik kartında gecikme 10 ms’den 8 ms’ye düştüğünü görebiliriz. Tüm bu oranlar, özellikle eski ekran kartlarında gecikmenin önemli ölçüde azaltılabileceğini ortaya koyuyor. Reflex’in bir fare tıklaması ile ekranda yaptığınız eylemi görmenin ortasında geçen süreyi kısaltmayı ve daha hızlı tepki vermeyi hedeflediğini de ekleyelim. Bu, CS gibi rekabetçi nişancı oyunlarında çok değerlidir.

Bekleyenleri her geçen gün daha da heyecanlandıran özellikleriyle geleceğe benzeyen Counter-Strike 2, yaz aylarında çıkış yapacak.

Counter-Strike 2’de bizi başka neler bekliyor diye merak ediyorsanız:

kozakli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu