Haber

23 Nisan Çocuk Özel Oturumu TBMM’de yapıldı

23 Nisan Çocuk Özel Oturumu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gerçekleştirildi.

23 Nisan Çocuk Özel Oturumu, TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirildi. Şentop, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un başkanlığında düzenlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı.

Ülkenin ve dünya çocuklarının gününü kutlayan Şentop, Çocuk Meclisi’nin yılda bir değil daha fazla toplanmasını önererek, “Bu sıraların, kürsülerin gerçek sahibi sizsiniz. Biz geleceğimizi size emanet ettik. o geleceği hazırlamak için kürsüler.” .

Daha sonra Şentop, koltuğunu 60. Yıl Ortaokulu 5/İ sınıfı öğrencisi Medine Karakışla’ya devretti. Katip üye olarak Muazzez Karaçay İlkokulu 2/F sınıf öğrencisi Belgin Doğan ve Gaziosmanpaşa İlkokulu 3/A sınıf öğrencisi Hasan Ali Yerli önerildi.

23 Nisan’ı büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirten Karakışla, dünyada ilk ve tek bayramın hediye edildiği ülkenin çocuğu olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız değil. sadece Genel Kurul salonunu açtı, Meclisi bizim için oyun bahçesine çevirdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Depremin gölgesinde kalsa da Çocuk Bayramını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.”

Kürsüden söz alan Dedeman İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Demir Nurver, dünyanın canlı olduğunu ve tertemiz bir dünya bırakmanın kendilerinin sorumluluğunda olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Ankara’da eğitimlerine devam eden 134 çocuğun davetiyle deprem bölgesinden 100 çocuk, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Ankara’nın çeşitli ilçelerinden çocuklar ve çocuklar TBMM Bahçesinde. Çocuk Bahçesi Bilim Şenliği etkinliğinde, Genel Kurul salonundaki 600 kişilik koltuk da doldu. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu